Переказ із картки на картку, або p2p-переказ (від англ. peer-to-peer — «від особи до особи») — це найпростіший спосіб надіслати гроші від одної фізичної особи іншій. Фактично це списування визначеної суми коштів з вашої банківської картки та її зарахування на банківську картку іншої особи.
Онлайн-перекази з картки на картку можна здійснювати 24/7 за допомогою мобільного телефона, комп’ютера (ПК) чи планшета. Усе, що вам для цього потрібно, — доступ до інтернету, ваша картка з відповідною сумою грошей і лише номер банківської картки, на яку буде здійснено переказ.
У процесі переказу коштів беруть участь дві особи:
Звичка переказувати гроші онлайн допоможе вам у ситуаціях, коли потрібно:
Наприклад, Mastercard Send, Karton.ua, iPay,ua, Pay2You, Portmone, EasyPay тощо.
Будьте уважні! Щоб здійснити онлайн-переказ коштів з картки на картку, вибирайте лише перевірені й надійні сервіси. Адреса безпечного сервісу має починатися з «https://». Захищеність сайту також підтверджує «замочок» в адресному рядку.
Розгляньмо, наприклад, сервіс переказу грошей Moneytou в месенджері Viber.
Щоб переказати гроші, потрібно:
Щоб отримати кошти через Viber з Moneytou, користувачеві потрібно:
Кошти автоматично зарахуються на обрану картку.
Під час переказу грошей з картки на картку може стягуватися комісія. Розмір комісії залежить від онлайн-сервісу чи банку відправника.
Щоб дізнатися мінімальну й максимальну суми онлайн-переказу коштів з вашої картки, зверніться у свій банк. Максимальна сума переказу також може залежати від вибраного вами онлайн-сервісу для переказу. Зазвичай під час введення суми переказу сервіс повідомляє про визначений ліміт.
Банки можуть надавати своїм клієнтам змогу здійснювати онлайн-перекази на картки іноземних банків. Зверніться у свій банк, щоб дізнатися про наявність такої послуги для клієнтів.
Крім того, існують окремі сервіси, за допомогою яких можна здійснювати міжнародні перекази з картки на картку. Щоб дізнатися, чи це можливо, прочитайте умови користування на онлайн-сервісі.
Повідомляти номер своєї картки для переказу грошей цілком безпечно. Однак будьте уважними й ні за яких обставин не повідомляйте інших даних своєї картки, як-от термін дії, CVC2-код, PIN-код і паролі, що надходять у SMS, оскільки вони надають доступ до вашого особистого рахунку й дають змогу знімати й переказувати гроші.
Якщо для переказу грошей вас просять назвати ще якісь дані, крім номера картки, це ознака шахрайства. Якщо ж ви потрапили на гачок шахраїв і повідомили всі дані, терміново зателефонуйте в банк за номером, зазначеним на звороті картки, і заблокуйте її.
Помилка в номері картки під час надсилання переказу неможлива.
Помилитися під час введення 16 цифр номера картки майже неможливо. Система автоматично перевіряє їх за спеціальним алгоритмом. Номер кожної картки містить додаткову цифру, що допомагає виявити помилку. Тому, якщо одна або кілька цифр неправильні, ви не зможете переказати гроші, оскільки картки з таким номером, найімовірніше, не існує. Ви відразу отримаєте сповіщення про це.
Розрізняйте переказ із картки на картку та платіжну операцію. Платіжну операцію здійснюють через сертифіковані платіжні сервіси або цифрові гаманці, і в разі потреби можна повернути кошти, оскаржити операцію тощо. Наприклад, якщо ви придбали товар та оплатили карткою, але так його й не отримали, можна оскаржити таке придбання й повернути гроші.
Але, якщо ви оплатили товар, переказавши гроші зі своєї картки на картку продавця, таке придбання оскаржити не вдасться, оскільки переказ із картки на картку вважають добровільною операцією. У разі потреби ви зможете повернути кошти, лише якщо на це погодиться отримувач — продавець.